PRANCIŠKONIŠKOJO JAUNIMO ATGAILOS ŽYGIO DALYVIAI PADVARIŲ GLOBOS NAMUOSE

2018-08-01

                Rugpjūčio pirmą dieną į mūsų globos namus užsuko Pranciškoniškojo jaunimo organizuojamo atgailos žygio dalyviai žygiuojantys į Porciunkulės atlaidus. Šį žygį daug metų organizuoja Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba bei broliai pranciškonai. Liepos 27 – rugpjūčio 2 dienomis atgailos žygis skatins pėsčiomis keliauti iš Šventosios į Kretingą. Jame dalyvaujantys piligrimai pėsčiomis keliauja be plano, be konkrečios nakvynės vietos po kaimus, kaimelius, lanko gyventojus, renka jų intencijas ir meldžiasi už paaukojusius maisto ar nakvynę suteikusius žmones.

         Žygyje  mokoma pasikliauti Dievo valia, ieškoti jo dovanų, bendrauti su vietos žmonėmis ir tikėtis jų malonės bei globos. Žygeiviai atsiribos nuo materialaus pasaulio, jie keliaus su Evangelija, be telefonų, be suplanuotos nakvynės vietos. O kiekviena diena baigsis šlovinimu ir užtarimo maldomis. Tai puiki galimybė pamatyti gyvenimą kitomis spalvomis, atsiriboti nuo materialios kasdienybės ir pasinerti į amžinųjų tiesų paieškas.

                Piligrimai   lankė mūsų gyventojus, su jais bendravo, o vėliau kunigas Antanas Blužas ir brolis Paulius laikė šv. Mišias. Žygio dalyviai mums priminė, kad gyventi su Dievu – tai nėra graudu, o be galo ramu, gra ir linksma.

Užimtumo specialistė Daiva Pociuvienė